Procesory tekstu (MS Word/LibreOffice Writer)

Zadania domowe

Zadanie 1. Spróbuj stworzyć w procesorze tekstu dokument zawierający wzory podobne do tych w dokumencie wzory.pdf (wzory pochodzą z prawdziwych prac matematycznych). To pewnie nie będzie do końca wykonalne, zwłaszcza w przypadku bardziej skomplikowanych wzorów, ale spróbuj napisać wzory możliwie podobne. (3 pkt.)

Rozwiązanie prześlij przez stronę https://homework.wmi.amu.edu.pl/ w pliku zip zawierającym plik wzory.docx lub wzory.doc lub wzory.odt oraz wygenerowany na jego podstawie plik wzory.pdf. Plik PDF ma tę zaletę, że na każdym komputerze wygląda identycznie, więc nie trzeba się martwić o brak oprogramowania czy czcionek u czytelnika.

Zadanie 2. Wygeneruj listy poczty seryjnej dla bazy danych znajdującej się w pliku addresses.csv. Zaproponuj własną treść wiadomości upewniając się, że na każdym liście jest adres i odpowiedni spersonalizowany zwrot grzecznościowy oraz imię i nazwisko autora jako nadawcy. (3 pkt.)

Rozwiązanie prześlij przez stronę https://homework.wmi.amu.edu.pl/ w pliku zip zawierającym wynikowy, scalony plik mailMerge.pdf.

Zadanie 3. Przygotuj plik z książką w formacie A5 na wybrany przez siebie temat. Tekst możesz wziąć skądkolwiek (np. z serwisu https://wolnelektury.pl lub biorąc hasła z Wikipedii), treść jest drugorzędna (choć nie nieistotna). Zastosuj formatowanie przy użyciu stylów, dołącz spis treści. Postaraj się, by efekt końcowy wyglądał nieźle i estetycznie (na ile to możliwe w procesorze tekstu). Przykładowy plik pokazujący co jest możliwe dostępny jest tutaj: potop.pdf, potop.odt. (4 pkt.)

Rozwiązanie prześlij przez stronę http://homework.wmi.amu.edu.pl/ w pliku zip zawierającym plik book.docx lub book.doc lub book.odt oraz wygenerowany na jego podstawie plik book.pdf. Serwis ma limit wielkości pliku ustawiony na ok. 5MB. Musisz zmieścić się w tym limicie z dwoma plikami, więc książka wielkości „Potopu” raczej nie wchodzi w rachubę.